Merkez Baskını Modu Yenilendi

Yeni yama ile istemcilere gelen yeni oyun modu Merkez Baskını hala beta aşamasında olmasına rağmen, oldukça geliştirilmiş. Hala bazı hataları olsa da yeni hali ile oldukça güzel olan yeni Merkez Baskını moduylailgili biraz bilgi verelim.

Merkez Baskını Harita

Merkez baskını harita

Merkez Baskını Üst Orman

Merkez baskını haritasının önemli bir yerini kaplayan üst ormanda gromp ve alaca kurtların arasında hasar görmez kuleler var. Kırmızı güçlendirme, kurtlar, keskin gagalar, gromp ve vadinin alameti üst ormanın üyeleri. Vadinin alametini kesmek takımınıza Baron güçlendirmesinin minyonlar üzerindeki etkilerini de sunuyor. 

Üst Orman

Merkez Baskını Alt Orman

Merkez baskını haritasında yer alan alt ormana gelelim . Alt ormanda da mavi güçlendirme var. Mavi güçlendirmenin çevresinde dolaşan bir yampiri yengeç ve kulelere sahip üst ve alt koridorlar var. Bu kuleler Üstün yakınında birleşerek tek bir inhibitörü paylaşıyorlar.

Alt Orman

Curcunalar

Gerçekten Merkez Baskını modunun en meşhur yönü içerdiği çok sayıda farklı moddan oluşan curcunalar. Her birkaç dakikada bir oyuncuların 10 u birden bu haritada mücadele ediyor. ilk curcunayı şampiyon seçimi sırasında görebiliyoruz Daha sonrasında her bir Curcuna 30 saniye önceden haber veriliyor Böylece Siz de base atıp, almanız gereken eşyaları alabiliyorsunuz.

Curcuna Listesi

Merkez baskınının en önemli özelliği olan curcunalarına bir göz atalım.

iki takım tek bir kişi sağ kalana dek küçülen ölüm çemberinde kapışıyor Bu arada hatırlatmakta fayda var diyor çocuğuna koptuktan sonra dönüş kullanmamaya dikkat edin yoksa kömüre dönebilirsiniz
Ateş çemberinin aynısı ama her iki takımın da birer üyesi daha fazla cana ve alev aldı güçlendirmesine sahip
Ateş çemberinin aynısı ama etraf gerçekten karanlık. Rakiplerinizi ve takım arkadaşlarınızı yanınıza sokulana kadar göremiyorsunuz. Aynı zamanda herkes zırh deşme ve büyü nüfusu nitelikleri kazanıyor.
Oyun herkese çılgın güçlendirmeler bahşediyor. Bekleme sürelerinde devasa miktarda azalma. Mana ve Enerji bedenlerinin kaldırılması gibi etkiler. Herkesin 3 hakkı var. Ayakta kalan son takım curcunanın galibi oluyor
Haritanın etrafında gezen dev Teemo’yu alt ederek ganimetini alıyorsunuz.

Ganimet Hırsızı Teemo’nun daha tehlikelisi. Veigar’ın kendi çevresinde kullandığı karanlık madde yeteneklerine dikkat etmek gerekir.

Arabanın yakınında durup onu rakibinin üstüne doğru iterek isabet alan ilk yapıyı patlatıyorsunuz. Eğer curcuna fazla uzarsa ona dokunan ilk kişi galip ilan edilir.
Bu zaman sınırlamasına sahip bir oyun. Amaç arabayı rakibinin bir yapısına toslatarak yıkma. Süre dolduğunda arabaya ilk dokunan galip ilan edilir.
Oyuncular 1 vs 1 ve 2 vs 2 gerçekleşen kapışmalar da mücadele ediyor. En fazla dövüşü kazanan. Modun galibi oluyor.
Zirve savunması takım zirveyi ele geçirene kadar zirvede kalıyor. Eğer Karşı takımı zirveden kovalamayı başarırlarsa rakibin zirvesini tersine çevirebiliyor.
İki yampiri yengeç arasındaki dostane yarış, takımların işe dahil olmasıyla çığırından çıkıyor. Kendi yengecinize kalkan ve hareket hızı sağlarken rakibin yengecine kitle kontrolü uygulayın ve hasar verin.
18. dakikada sabırları taşan merkezler haritanın ortasında gelip kavga ediyorlar. Rakibin merkezini yok ederek oyunu kazanabiliyorsunuz. Dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü birileri onlara yetenek kullanmayı da öğretmiş. Diriliş süreleri daha kısa.

Curcunaları tamamladığınızda, curcuna ödüllerine sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca Merkez Baskını moduna özel pek çok eski eşyada moda geldi. Bu bilgilere sizler için hazırladığımız videodan ulaşabilirsiniz.

You Tube Kanalımız
You Tube Kanalımız