Marvel'dan Lol Çizgi Roman'ı - Marvel ve Riot Games Anlaştı

Riot Games Marvel ile anlaştı ve böylece çizgi roman evrenine giriş yaptı. Hem de sıkı bir giriş. Marvel Lol çizgi romanı çıkarıyor ve tabi ki ana fikri Sihirdar Vadisi. Hatta çizgi romanın ilk karakteri de belli oldu ilk sayısında Ashe yer alacak. Çizgi roman devam eden bir seri olduğu için, hemen hemen her şampiyonun kendi orijinal hikâyesine uygun çizgi Romanı yapılacak. Bunlar önce dijital ortamda, sonra da dergi şeklinde bir çizgi roman olarak yayınlanacak. İlk sayıda Ashe’ in seçilmesinin sebebi dünyanın en köklü şampiyonlarından bir tanesi ve ilk şampiyonlardan bir tanesi olması. Bu nedenle de ilk sayıya Ashe ile başlamak istemişler.

Marvel Riot Games ile anlaştı

Ashe Savaş Anası

Marvel Lol çizgi romanının isimi de belli olmuş; “Savaş Anası Ashe” olacak. 19 Aralık’tan itibaren dijital platformlarda bulabileceksiniz. Dijital platformlarda aylık olarak yayınlanacak olan çizgi romanın fasikülleri de Riot Games tarafından kitap haline getirilecek ve 2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülecek. Marvel çizgi roman konusunda büyük bir marka. Riot Games in Marvel ile olan anlaşması da oldukça önemli bir anlaşma.

Marvel Lol çizgi romanı

Neden League of Legends ?

Marvel evreni ile League of Legends evreni arasında çok ciddi benzerlikler var. Daha önceden de Riot Games bazı hikâyeleri çizgi roman aracılığıyla anlatıyordu. Birçok defa çizgi romanları kullanarak yeni şampiyonlarını insanlara ulaştırmayı başarmıştı. Konunun çok da yabancısı değil. Marvel, Lol çizgi romanı bundan sonra yalnızca bu oyunu oynayanlara değil, bayilerde satılan bir dergi haline geldiği için daha fazla insana ulaşma şansı olacak.

Savaş Anası Ashe

Bu oyunu oynayan kitlenin arasında da ciddi anlamda Marvel hayranları var. Marvel, Lol çizgi romanı, bu hayranlarla, Marvel hayranlarını ve ayrıca oyuncu topluluğunu bir araya getirecek. League of Legends gerçekten derin kapsamlı karakterlere ve özgün bir evrene sahip. Bu nedenle belki ileride çizgi roman olarak kalmayıp film olarak da karşımıza çıkabilir.