Galatasaray Espor Yeni Kadrosunu Açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda Lol Espor Şampiyonluk Ligi Takımları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Bu takımlar belli olmaya başladıkça özellikle Fenerbahçe Espor ve SuperMassive’ in kadroları belli oldukça, Galatasaray taraftarında da, belli bir tedirginlik ortaya çıkmaya başladı. Çünkü Galatasaray Espor‘ un bu güne kadar transferlerle ilgili hiçbir açıklaması olmadı.

Galatasaray Espor

Türk İsimler Belli

Geçen hafta içerisinde Galatasaray Espor, League of Legends kadrosundan 3 ismi açıkladı. Böylece takımın üç Türk oyuncusu belli oldu. Bu oyuncuların gelişi ile beraber Galatasaray Espor takımının Üst koridor ve Alt koridor oyuncuları belli oldu. Orta koridor ve orman rolü içinse yabancı transferler bekleniyor.

Üst Koridor

Takımın üst koridoru belli oldu. Üst koridora Hioss transfer edildi. 2014 yılından beri profesyonel Arena’da en sporcu olarak üst koridor oyuncusu olarak kariyerine devam eden bir oyuncu profesörün hayatına Atlas Espor ile başladı. Geçen yıl Team Aurora’ da oynayan Hioss’ u, bu yıl Galatasaray Espor üst koridorda izleyeceğiz.

Hioss Galatasaray
Hioss Galatasaray

Alt Koridor - Nişancı

Alt koridoruna nişancı rolü için Madness’ı transfer etti ve bunu da yine Twitter hesabından” League of Legends sahnesinin deneyimli oyuncularından olan Gökhan Madness Uçar Galatasaray Espor’ da. Büyük Galatasaray ailesine hoş geldin.” şeklinde duyurdu. 2015 yılında Zone Espor ile kariyerine başlamış nişancı geçen sezon YouthCrew Esports’ da oynadı. Bu sene kendisini Galatasaray Espor’ un forması ile göreceğiz.

Madness Galatasaray

Alt Koridor - Destek

Açıklanan son isim yine alt koridor da destek rolünde adından son dönemde sıkça bahsettiren Tolerant oldu. Onu da yine Twitter hesabında “Şampiyonluk Ligi’ndeki birçok takımda yer almış iyi performansları ile dikkati üzerine çeken genç destek oyuncusu, Barış Barış Tolerant Çepnioğlu, Galatasaray’ da. Ailemize hoş geldin.” şeklinde duyurdu. Tolerant 2017’nin Şubat ayında Espor profesyonel hayatına başladı. Tribunal eSports ile kariyerine adım atan Tolerant. Daha sonra sırası ile Dark Passage, SuperMassive, Beşiktaş Esports un kadrolarında yer aldı. Son iki split de Bursaspor Espor forması giyen oyuncu çok genç olmasına rağmen oldukça tecrübeli. Oyuncuyu bu yıl da Galatasaray Espor takımında destek rolünde izleyeceğiz.

Tolerant Galatasaray