Erken Yama Notları 8.24b & 9.1 Yaması

Play Video
League of Legends’ da 8.24 b ve 9.1 yamasında gelmesi planlanan değişiklikler PBE’ ye getirildi. Bu gelen değişikliklerin hangisinin 8.24 yamasına yansıyacağı hangisinin 9.1 yaması içinde geleceği henüz belli değil.

Kanlı Ay Kostümleri

Gelen değişikliklerin Arasında yeni kostümler de var. Kanlı Ay konsepti kostümleri PBE’ye damgasını vurmuş durumda. Aatrox için de bir Kanlı Ay kostümü geliyor. Bu kostümün Ocak ayında gelmesi planlanıyor. Muhtemelen 9.1 yamasında gelecek kostümün oyun iç görünümü ve yeteneklerinin efektleri de oldukça güzel. Kanlı Ay kostümleri 1350 RP olacak. Ayrıca Aatrox’ un prestij kostümü de etkinlik sırasında alınabilir olacak.
Kanlı Ay Aatrox ve Aatrox Prestij Kostümleri
Bir diğer Kanlı Ay kostümü ise yeni çıkmış olan şampiyon Payk için gelecek. Bu konsepte çok uygun bir karakter olduğu için yeni çıkmış olmasına rağmen kısa bir süre sonra Kanlı Ay kostümüne sahip olacak. Yükleme ekranı görseli için oldukça özenilmiş olduğunu gördüğümüz kostüm 1350 RP ye Bir diğer Kanlı Ay kostümü ise Sivir için gelecek. Sivir uzun süredir metada olmayan bir şampiyon. Muhtemelen bu kostümle birlikte ona güçlendirmede gelecektir. Hem Payk hem de Sivir için renk paketleri de mevcut. Payk için 6, Sivir için 7 farklı renk gelecek.
Kanlı Ay Pyke
Kanlı Ay Pyke Renk Paketi
Kanlı Ay Sivir
Kanlı Ay Sivir Renk Paketi

Kanlı Ay, Totemi - Sihirdar simgeleri - İfadeleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda konsepte uygun, Kanlı Ay Totemi , Sihirdar Simgeleri ve ifadeler yer almaya devam edecek. Ayrıca Poro ve E-spora ait sihirdar simgeleri de gelecek. Bunların dışında Morgan’a ya gelecek bir sihirdar simgesi daha var. ancak bu simgenin nasıl bir etkinlikle ilgili olduğunu henüz bilemiyoruz.
Kanlı Ay Totemi
Kanlı Ay Sihirdar Simgeleri
Poro Sihirdar Simgesi
E Spor Sihirdar Sigeleri
Morgana Sihirdar Simgesi

Derece İfadeleri

Ayrıca 9 sezon, split 1 demir, split 1 bronz, split 1 gümüş split 1 altın, split 1 platin, split 1 elmas, split bir ustalık, split 1 grand master, split 1 challenger ifadeleri de yine bu yamada yer alacak yeniliklerden.
Dereceli İfadeleri

Riot Nasıl Haber Verecek ?

Her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de Kanlı Ay kapsülleri gelecek. İçinden çıkacaklar çok fazla değişmeyecek ama tema kostümleri daha yoğunluklu olarak çıkacak. Bu etkinlikte, ayrıca Prestij noktası adı altında bir yeni materyal var. Muhtemelen daha önceki çantalar gibi bunun da kapsülün içinden çıkacağı tahmin ediliyor.
Kanlı Ay KApsülü
Prestij Noktası

Dengelemeler - Eşya ve Rün Değişiklikleri

Bunların dışında PBE’ ye birçok şampiyon, eşya ve rün dengelemeleri de geldi. Bu dengelemeler ile beraber güçlenecek olan şampiyonlar; Aurelion Sol, Corki, Varus, Akali, Caitlyn, Ashe, Kalista Katarina, Ornn, Sejuani, Singed, Sivir, Vayne, Xayah. Zayıflatılan şampiyonlar ise; Fizz, Fiora, Casiopia, Alistar, Kassadin, Neeko, Pyke. Tüm bunların dışında, yine eşyalar ve rünlerde de bir takım düzenlemeler yapıldı. Şampiyon, eşya ve rün dengelemeleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi video içerisinden ulaşabilirsiniz.