Bursa Spor Espor Kadrosu Sezon 9

Espor arenasında 9 sezona girmeye az bir zaman kalmışken Lol Espor Şampiyonlar Ligi takımları da transfer dönemine büyük bir hızla devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Bursaspor Espor ve son bir hafta içerisinde kadrosunu tamamen tamamlamış durumda.

BursaSpor Espor Kadrosu

Bursaspor Espor İlk transferini 18 Aralıkta yaptı ve ilk nişancı olarak Pilter kadrosuna dâhil etti. Takım da geçen yıl yedek oyuncu olan Pilter, bu yıl takımın nişancısı olarak kariyerine devam edecek. Çileklerle profesyonel hayatına başlayan oyuncu. Bursaspor Espor’ a geçmeden önce Team Cappadocia ile oynamıştı. Bu yıl ise kendisini Bursaspor’da izleyeceğiz. Geçen sene pek göremediğimiz oyuncu bu sene onu izlemeye devam edeceğiz.

Pilter
Bursaspor, yine bir gün sonra, Şampiyonluk Liginde daha önceden de oynayan Viking’in yeni ormancısı olduğunu, resmi Twitter hesabından, League of Legends ’takımımızın yeni timsahı hoş geldin Viking şeklinde duyurdu. Daha önce Pain Gaming, Victorious Ace ve son olarak Galakticos formaları giymişti.
Viking

Her Gün Bir İsim

Her gün bir transfer açıklamaya devam eden Bursaspor Esporun bir sonraki açıklaması üst koridoru ile ilgili oldu ve Brolia’ yı yine sosyal medya hesaplarından duyurarak üst koridor oyuncusunu da belirlemiş oldu. Bir süredir profesyonel sahnede yer almıyordu Brolia ama yeni sezonda Bursaspor için oynuyor olacak. Oldukça tecrübeli olan oyuncu Zone Espor ile başladığı profesyonel kariyerine Red Fleg, Team Aurora Victorious Ace gibi birçok takımda yer alan oyuncuyu bu sene Bursa spor forması ile izleyeceğiz.
Brolia
Orta koridorunu ise yine yabancı bir oyuncuya emanet etti ve yine bunu da Twitter hesabından duyurdu. Zwyroo Polonyalı bir oyuncu ve kendi liginde oldukça tecrübeli. Bu yıl ise Bursaspor forması giyecek. Kulüp oyuncuyu Twitter’ da League of Legends takımımızın yeni orta koridorda yeni timsahı Zwyroo hoş geldin şeklinde bir yazı ile duyurdu
Zwyroo
Geriye kalan Destek oyuncusunu da açıklayan Bursaspor Espor‘ un yeni destek oyuncusu Auspex Türkiye’de pek çok takımda bulunmuş tecrübeli bir oyuncu. Auspex uzunca bir süredir başka takımlarda koçluk yapıyordu. Böylece oyunculuğa geri dönen Auspex’ i bu yıl Bursaspor Espor takımında destek olarak izleyebileceğiz.
Auspex

Teknik Kadro

Geçen yıl röportaj alanlarında sıkça gördüğümüz Vez takımın menajeri olurken Koç olarak ise Seerees’ i seçti. Polonyalı koç ülkesinde oldukça başarılı. Kariyerine, Kaos Lating Gamers ile başlayan koçu bu yıl Bursa sporda izleyeceğiz.
Vez
Seerees