Beşiktaş E - Spor da Neler Oluyor?

Geçtiğimiz hafta Beşiktaş E – Spor bir basın toplantısı düzenledi. Bu toplantının genel olarak konusu Beşiktaş Spor Kulübünün e spora bakış açısı ve geleceğe dair planları ile ilgili oldu. Tüm takımlar gibi Beşiktaş E -Spor‘ da transferler için oldukça yoğun bir şekilde çalışıyor

Gilius Transferi

Gilius Beşiktaş

Beşiktaş E – Spor, Glius ile kesin olarak anlaştığını duyurdu böylece yeni sezondaki ilk transferi Gilius oldu. Team Vitality’ nin dünya şampiyonasına katılmasında büyük bir rol oynayan ormancısı Gilius’un Beşiktaş’a da başarı getirmesin, umuluyor.

Önemli Bir Basın Toplantısı

Beşiktaş E – Spor geçtiğimiz hafta çok önemli bir basın toplantısı düzenledi.Bu toplantıda, Erman İpçi çok önemli konuları dile getirdi . ”Geçtiğimiz mevsimde direkt Şampiyonluk ligi slotu alabilirdik ama öyle yapmadık” dedi.  Oyun yazılımları ile ilgili çalışmaları arttırmayı planladıklarından da bahsetti.

Beşiktaş Esports

Beşiktaş Esports'un Değeri

Erman iplikçi basın toplantısında Beşiktaş E – Spor‘ un şu anki değerinin  değerinin 65 milyon dolar olduğunu söyledi. Amaçlarını yurt dışı turnuvalara katılmak olduğunu  bunun ana sebebinin ise Yurt dışında ki turnuvaların daha fazla kazandırması olduğu söylendi. 

BJK Esports

Avrupa LCS Kabul Etmedi

Basın toplantısının en ilgi çeken konularından biride Avrupa LCS’e başvuru yaptıklarını ancak kabul edilmediğini söylemesi oldu. Amaçlarının Beşiktaş E – Spor‘un yurt dışındaki marka değerini arttırmaya çalışmak olduğu söylendi .

Federasyona Sıcak Bakmıyoruz

Federasyon, Oyuncular Birliği, Kulüpler Birliği gibi kurumlara dahil olmayı planlamadıklarını, çünkü e spora bir katkısı olduğuna inanamadıkları söylendi. Türkiye’nin bir çok ülkeden geri olmasının sebebinin diğer spor dallarında olduğu gibi e sporda da alt yapının olmaması olduğunu söylendi.” E sporcular İnternet kaffelerde yetişiyor”, dendi “Üniversitelerde sporun kapısına kilit vuruluyor” denildi.

Espor'un Negatif Yanları

Espor’un negatif yanlarından biri de oyunun bir sahibinin olması. Şu anda Riot Games Türkiye’den çekilme kararı alsa yapacak bir şeyimiz yok denildi. “Oyunlar ve isimler geçicidir. Mesela PubG, Lol,  CsGo gidebilir, ama mobalar ve Fpsler her zaman olacaktır” denildi. Yabancı bir sponsora sahip olabilmek için önce yabancı takipçiniz olması gerekir denildi. “Akademi terimini sevmediklerini bir yerde akademi ismi geçiyorsa burada bir eğitim olmalıdır” denildi. Basın toplantısının detaylarını video da bulabilirsiniz.

Öne Çıkan Video *1907 Fenerbahçe Espor Kadrosu Sezon 9
http://lolhabergg.com/supermassive-wolf-ve-frozen-transferi/haberler/

You Tube Kanalımız
You Tube Kanalımız